ردیاب ماهواره ای جزو بهترین فناوری های نسل جدید در راستای امنیت و در دسته دزدگیر است. شاید در سال های نه چندان دور گذشته صحبت از ردیابی و پیا کردن نقطه ی که ماشین در آن قرار دارد، زده می شد. بسیاری از مردم با تعجب تمام به این موضوع نگاه می کردند. اما حالا و با گذشت زمان ردیاب خودرو به یکی از پرکاربرد ترین و پرمضرف ترین لوازم جانبی خودرو تبدیل شده است. این وسیله بسیار کاربردی در مواقع اضطراری فوق العاده حیاتی خواهد بود. شاید مهمترین ویژگی ردیاب خودرو همان پیدا کردن محل ماشین در زمان دزدیده شده خودرو است.

شما در مواقعی که از محل ماشین خود خبر ندارید تنها کار ممکن استفاده از این قطعه می باشد. برای همین باید هر خودرویی یک ردیاب داشته باشد. تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کند.

ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر دی وی دی فابریک

ردیاب خودرو چیست؟ | ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر

ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر ماشین در واقع یک قطعه کوچک است که می تواند در هر جایی از خودرو نصب شود. اما باید مخفی بماند. همچنین زمانی استفاده می شود که وسایل حفاظتی دیگر عمل نکرده باشند. مانند قفل پدال و قفل فرمان که قبل از ردیاب استفاده خواهند شد. اما به هر دلیلی اگر این تجهیزات عمل نکردند. با استفاده از ردیاب ماشین می توان محل خودرو را تشخیص داد. البته ردیاب ماشین امکانات دیگری نیز دارد. مانند خبر دادن از روشن شدن خودرو، توقف ، حرکت و مسیر حرکت از جمله امکانات دیکر این قطعه بسیار کاربردی می باشد.

قابلیت های ردیاب ماشین

همانطور که گفته شد ردیاب خودرو امکانات زیادی بجز نشان دادن محل خودرو دارد. تمامی امکانات این قطعه بر اساس اطلاعات خودرو می باشد. یعنی نمایش اطلاعاتی مثل سرعت، مکان و حتی باز شدن درب خودرو را انجام می دهد. کافی است که ردیاب را متصل کنید تا از این امکانات استفاده نمایید. یکی از این امکانات ردیاب خودرو، نشان دادن محل خودرو در هر لحظه از زمان می باشد. به این صورت که شما در هر لحظه از زمان می توانید محل خودروی خود را از طریق پیامک یا اپلیکیشن بدانید.

نکته ای که وجود دارد این است که شما از کدام نوع ردیاب خودرو استفاده خواهید کرد. ردیاب هایی که در گذشته وجود داشتند فقط نوع پیامکی بودند. یعنی شما باید مجموعه ای از دستورات را یاد بگیرید و هر زمان که خواستید دستور مربوطه را به شماره سیم کارت دزدگیرتان ارسال کنید.

ویژگی استفاده از این روش این است که ایمن تر مطمئن تر می باشد. اما کار با آن اصلا راحت نبوده و نیاز به حفظ دستورات دارد. به طور مثال برای نشان دادن محل خودرو باید یک کد مربوطه که از قبل تعریف کرد اید را برای سیم کارت ارسال کنید.

اما نوع دیگری که روانه بازار شده است نوع ردیاب خودرو با اینترنت یا GPRS است. این روش با استفاده از یک اپلیکیشن یا برنامه گوشی شما به ردیاب متصل می شوید.با استفاده از این برنامه شما دیگر نیازی به حفظ دستورات لازم را برای این کار ندارید و فقط از طریق اپلیکیشن این کار انجام می شود. به این صورت که تمام دستورات لازم در قالب چند دکمه اختصاصی از پیش تعریف شده به شما نشان داده می شود.

ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر دی وی دی فابریک

قابل نصب بودن بر روی سیستم عامل های اندروید و ios

ویژگی خیلی خوبی که ردیاب خودرو دارد قابل نصب بودن آن بر روی گوشی های اندروید و ios می باشد. برای همین شما بدون توجه به نوع گوشی خود می توانید خرید ردیاب خودرو را انجام دهید. هر دو نرم افزار دارای ضریب امنیت بسیار بالایی هستند و عملا امکان خطای آن ها صفر خواهد بود.

امکان سناریو سازی یا تعریف شرایط مختلف برای خودرو

شما با استفاده از ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر می توانید که برای خودرو خود شرایط مختلفی را تعریف کنید. به طور مثال می توانید برای ماشین خود محدوده جغرافیایی تعیین کنید. با این قابلیت ردیاب خودرو می توانید برای خودرو شرایطی مانند محدودیت سرعت، محدوده جغرافیایی و بسیاری دیگر تعریف نمایید. شما قادر خواهید بود در صورتی که هر کدام از این شرایط به وجود آمد برای خودرو خود یک تصمیم خاص را تعریف کنید. به طور مثال در صورتی که از محدوده جغرافیایی تعریف شده خارج شد موتور خاموش شود.

امکان کنترل ماشین از راه دور

یکی دیگر از ویژگی های ردیاب خودرو این است که شما قادر خواهید بود از راه دور خودرو خود را کنترل نمایید. این فاصله هرچقدر هم که دور باشد می توانید این کار را انجام دهید. شما می توانید از راه دور خودرو را حتی خاموش کنید. از میزان باتری ماشین، مسافت و مسیر طی شده و چیزهای دیگر هر اطلاعات دیگری را که می خواهید داشته باشید.

امکان تعریف کردن هشدار های مختلف برای خودرو

از جمله قابلیت هایی که یک ردیاب خودرو برای شما فراهم می کند، امکان هشدار دهی برای موضوعات مختلف است. برای اینکار شما می توانید برای هر موضوعی یک هشدر خاص تعریف کنید. به طور مثال شما می توانید برای این موارد هشدار خاص خود را تعریف کنید.

  • سرعت زیاد و یا رانندگی خطرناک
  • ضربه خودرن یا باز شدن درب خودرو
  • روشن شدن موتور
  • باز شدن درب خودرو
  • فعال یا غیر فعال شدن دزدگیر خودرو

موارد زیاد دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید برای هر کدام از آن ها هشدار مربوط به آن را تعریف کنید.

به طور خلاصه در مقاله ردیاب خودرو-نسل جدید دزدگیر گفتیم که این قطعه یکی از لوازم جانبی بسیار ضروری برای هر خودرو می باشد. شما می توانید با استفاده از این قطعه خیال خود را بابت موارد ایمنی خودرو راحت کنید.

تیم تولید محتوا دی وی دی فابریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *